Dostawka do wózka czy podwójny wózek?

Codzienne spacery  z dwójką małych dzieci to z pewnością nie lada wyzwanie, w szczególności, gdy różnica wieku między naszymi pociechami jest niewielka.  W zależności od temperamentu dziecka spacer z jednym rozbrykanym maluchem potrafi dać nam nieźle w kość, nie mówiąc już o zakupach w sklepie czy innych miejscach „przyjaznym dzieciom”.

Z pewnością każdy rodzić spodziewający się drugiego dziecka w nie wielkim odstępie czasowym zastanawia się, jak to będzie z dwójką dzieci na raz. Jak będą wyglądały spacery, wyjścia do sklepu, lekarza, etc.

Niewątpliwie podejście do tematu zależy od różnicy wieku jaka dzielić będzie rodzeństwo. I z pewnością ile mam, ojców tyle opinii. Każdy rodzic ma inne poglądy, doświadczenia, następnie jeszcze te poglądy weryfikują  doświadczenia;) – wiadomo, łatwo jest mówić ale jak przychodzi co do czego…

Jakie więc mamy rozwiązania? Dostawka do wózka a może podwójny wózek? Czy warto inwestować w zakup podwójnego wózka? Czy dostawka okaże się wystarczająca na dłuższe spacery lub zakupy w sklepie?

Z pewnością dostawka do wózka to znacznie tańsze rozwiązanie niż zakup podwójnego wózka. Jednak czy warto inwestować w jedno, bądź drugie?

Poniżej zaprezentuję Wam  kilka alternatyw do wyboru zarówno w kwestii dostawki, jak i wózka. Ale w kwestii porad i opinii czekamy na Wasze komentarze i Wasze doświadczenia.  Jak to wyglądało u Was ? Co u Was się sprawdziło?

Dostawki do wózka

Dostawki do wózka są różne. Na rynku znajdziemy wiele dostawek uniwersalnych pasujących do więszości wózków, jak np. dostawka Bumprider, która pasuje do każdego wózka i spacerówki na rynku. Jej koszt to ok. 230 zł. Dostawki innych firm jak np. Mutsy, Brio pasują tylko do wózków tej firmy.

dostawka do wózka bumprider

Źródło: www.moda-mini.pl

 

Dostawka Bumprider, 230zł, znajdziecie TUTAJ

Innym, równie ciekawym rozwiązaniem jest dostawka boczna do wózka, jak np. Buggypod. Dostawka pasuje do bardzo wielu wózków, listę wózków kombatybilnych z dostawką można znaleźć na stronie dystrybutora. Jest to z pewnością zupełnie inne rozwiązanie niż zastosowanie zwykłej dostawki. Wózek staje się wtedy szerszy a koszt takiej dostawki to conajmniej ok. 500 zł wzwyż. Jednak przy mniejszym dziecku może być to zdecydowanie wygodniejsze rozwiązanie, gdy dziecko zamiast stać może po prostu siedzieć jak w spacerówce.

dostawka do wózka buggy 2

Dostawka Buggypod, cena od 500 zł, dostępna TUTAJ

Jeszcze inne rozwiązanie to dostawka, na której dziecko może zarówno stać jak i siedzieć. Jest z pewnością mniejsza niż dostawka boczna, jednak już nie co większa niż zwykła dostawka i zwyczajnie może nam być nie wygodnie prowadzić wózek z taką dostawką.

dostawka do wózka dla dzieci

Wózki podwójne

Alternatywą dla dostawek do wózka jest wózek podwójny. Jest to z pewnością bardzo dobre rozwiązanie, gdy różnica między rodzeństwem jest bardzo mała. Niestety jest to już droższa opcja niż zakup dostawki do wózka, jednak na rynku znajdziemy również wiele ciekawych rozwiązań dla wózków podwójnych.

Easy walker duo, dla dzieci rok po roku. Jego waga to: 17 kg, szerokość: 76 cm. Istnieje możliwość dowolnej kombinacji łączenia gondoli, spacerówki i fotelika samochodowego.

Cena: ok. 3800 zł, dostępne TUTAJ

Wózek podwójny dla dzieci

Źródło: easywalker.nl

Wózek spacerowy Brtiax B-DUAL. Jest to model typowo spacerowy, bez możliwości zamontowania gondoli. Jego waga to 13 kg, szerokość 69 cm. Zdecydowany minus to to, że jedna z naszych pociech miałaby cały czas widok na wózek zamontowany z przodu.

Cena: ok. 2500 zł, dostępne TUTAJ

wózek podwójny

Źródło: www.bestbuggy.co.uk

Kees Tandem DELUXE – podłużny wózek dla bliźniąt i rodzeństwa.Posiada dwa niezależne siedziska z regulacją oparcia. Waga 18 kg, szerokość 55 cm.

Cena: ok. 1200 zł, dostępne TUTAJ

wózek tandem deluxe

Źródło: www.angre.com.pl

Innym ciekawym rozwiązaniem, jednak już zdecydowanie droższym jest wózek podwójny marki Thule. Wózek, który łączy cechy wózka spacerowego, do biegania lub wózka/przyczepki rowerowej. Istnieje możliwość zamontowania specjalnego leżaczka dla niemowląt, zaś przy zastosowaniu adapterów do wózka również możliwość zamontowania fotelika rowerowego.

THULE Chariot Chinook 2, waga 18 kg, szerokość 80 cm.

Cena: ok. 5000- 5500 zł, dostępne TUTAJ

przyczepka rowerowa thule

Źródło: www.moda-mini.pl

 

Czekamy na Wasze opinie. Jak to wyglądało u Was ? Co polecilibyście innym rodzicom?

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *