Artykuł o ModaMini w Mamopracuj.pl

 

Biznes zaczyna się od… urodzenia dziecka

Żródło: Mamopracuj.pl, http://mamopracuj.pl/biznes-zaczyna-sie-od-urodzenia-dziecka

data publikacji: 25.11.2013
Dziecko w ubranku zebry

Poznajcie Wioletę, która praktycznie zaraz po urodzeniu córeczki założyła swój własny sklep internetowy, aby zapewinić sobie możliwość łatwiejszego godzenia życia zawodowego i rodzinnego. Jaki sklep? Na jaki pomysł wpadła i jak go rozwija? Zapraszamy do lektury!

Wioleto, prowadzisz sklep internetowy z ubrankami i akcesoriami dla dzieci www.modamini.pl, a także różnymi pomocnymi gadżetami dla rodziców. Czy prowadzenie sklepu internetowego to ciekawa praca?

Czy ciekawa? Według mnie, tak. To naprawdę zależy od tego kto co lubi robić, czym się zajmować i w czym się odnajduje. Sklep internetowy to nie tylko zakup asortymentu do sklepu, wprowadzenie go na stronę i czekanie na zamówienia. Prowadzenie sklepu internetowego niezależnie w jakiej branży, wymaga stałej aktywności.  Nieustannie poszukuję nowych, atrakcyjnych dostawców do współpracy. Analizuję i śledzę poczynania konkurencji, jak również analizuję efekty swoich działań marketingowych.  Przygotowuję plany i kampanie promocyjne, staram się nawiązywać współpracę z nowymi partnerami, aby uatrakcyjnić swoją ofertę.  Kilkakrotnie kontaktowały się ze mną blogerki modowe z propozycją współpracy. Traktuję to jako pewnego rodzaju wyróżnienie, myślę również, że taki kontakt może zaowocować nową bardzo owocną formą współpracy. To pokazuje, że również w sieci można poznać ciekawych ludzi, których łączą wspólne zainteresowania.

W jakim wieku jest Twoja córeczka?

Mam 13-miesięczną Amelię, która oczywiście jest moim oczkiem w głowie i motorem moich działań.

A jak zaczęła się Twoja przygoda z biznesem internetowym?

Biznes internetowy rozpoczął się po urodzeniu dziecka. Ale już wcześniej moja praca zawodowa miała związek m.in. z prowadzeniem strony internetowej, jej promocją, czy nawiązywaniem współpracy z Klientami i Partnerami. Dzięki temu z własnym biznesem startowałam już całkiem nieźle przygotowana.

Czy prowadząc sklep internetowy da się pogodzić życie rodzinne i pracę? Czy jest łatwiej/trudniej niż na etacie? No i Ile godzin dziennie pracujesz?

Oczywiście, że da się pogdzić. To właśnie sklep internetowy był moim sposobem na połączenie życia rodzinnego z zawodowym. Chciałam pracować, czułam potrzebę samorealizacji. Jednocześnie nie chciałam wracać do pracy na pełen etat, chciałam spędzać jak najwięcej czasu z dzieckiem. Obecnie moja córka chodzi do małego, domowego żłobka na 4-5 godzin dziennie, gdzie jest tylko kilkoro dzieci, a Amelia ma doskonałą opiekę. Moje dziecko idealnie się tam odnajduje, jest samodzielna, bawi się z innymi dziećmi i super się rozwija.

Pytałaś ile godzin dziennie pracuję. Hmm. Nie mogę jednoznacznie określić ile jest to godzin dziennie. Ten czas kiedy dziecko jest w żłobku staram się wykorzystywać na pracę, ale równocześnie wypełniają go obowiązki domowe, dlatego nie ze wszystkim zdążę w ciągu tych 4-5 godzin. Po powrocie Amelii ze żłobka, w czasie jej drzemki również staram się przez ten czas popracować. No i oczywiście wieczór. Jest to czas kiedy również jest praca, są obowiązki domowe. Inaczej na wszystko byłoby za mało czasu. Ale jest też mąż, który mi pomaga.

A czy jest łatwiej/trudniej niż na pełnym etacie? Każdy typ pracy ma niewątpliwie swoje zalety i wady. Pracując w domu muszę bardzo trzymać się samodyscypliny, ale też sama ustalam sobie czas pracy i mam rzeczywisty wpływ na rozwój ModaMini. Czuję, że się realizuję.

A jak Ty sobie radzisz? Na czyje wsparcie możesz liczyć? Znajdujesz jeszcze czas na odpoczynek, czy własna firma wymaga ciągłego myślenia o niej?

Oczywiście bardzo wspiera mnie cała moja rodzina, jak również znajomi, co jest naprawdę bardzo miłe. Odpoczynek? :-) Każda mama wie, że już sama opieka nad małym dzieckiem to praca na pełen etat i z tym odpoczynkiem jest ciężko, ale również na odpoczynek trzeba kiedyś znaleźć czas – na pewno ten czas nadejdzie. Zaś z pracą na własnej działalności jest tak, czy tego chcesz, czy nie, to cały czas o tym myślisz…

Czyli to córeczka zainspirowała Cię do działania ;-)

Dokładnie tak. Gdy urodziła się Amelia po pewnym czasie pojawiła się również potrzeba samorealizacji zawodowej. Chciałam pracować, a jednocześnie mieć więcej czasu dla dziecka, niż byłoby to możliwe przy pracy na pełnym etacie. Wtedy postanowiłam, że nie ma co się zastanawiać. Zawsze myślałam o swojej działalności, o pracy na własny rachunek i to był właśnie ten czas kiedy trzeba było podjąć tą decyzję, zakasać rękawy i stanowczo trzymać się tej decyzji.

Chciałabym jeszcze zapytać o Twój sklep. Jak dobierasz asortyment? Co dla Ciebie jest najważniejsze?

W kwestii produktów, takich jak akcesoria dla niemowląt, leżaczki, zabawki itp., to w pewien sposób narzucają to trendy na rynku, czy po prostu sami producenci. Tutaj przede wszystkim stawiam na jakość i bezpieczeństwo wykonania produktów, ale wzornictwo również ma kluczowe znaczenie.

Jeśli chodzi o odzież, to przede wszystkim staram się, aby to było coś innego, coś czego nie można kupić w sklepach sieciowych, a jednocześnie zwracam uwagę na rozsądne ceny. Sama często przeszukiwałam Internet w poszukiwaniu ubranek dla swojego dziecka, dlatego, że chciałam mieć coś innego niż wszyscy, coś wyjątkowego, a jednocześnie w rozsądnej cenie. Taką odzież staram się oferować w swoim sklepie.

Obserwujemy Twój sklep od jakiegoś czasu i widać, że powiększasz asortyment. Jest jeszcze coś co chciałabyś, aby pojawiło się w sklepie?

Chciałabym na pewno poszerzyć asortyment odzieżowy, przede wszystkim o komplety ubrań, które cieszą  się dużym powodzeniem wśród klinetów. Ponadto, mam wiele pomysłów, aby uatrakcyjnić swój sklep i mam nadzieję, że każdy z tych nowych projektów będzie cieszył się dużym powodzeniem wśród Klientów.

A powiedz nam, tak szczerze, czy technicznie prowadzenie sklepu w Internecie jest trudne?

Pewne kwestie są wręcz bardzo proste, jak wprowadzanie produktów, zdjęć, opisów, czy realizacja zamówień. Są też rzeczy trudniejsze, które wymagają fachowej pomocy, i w tych przypadkach korzystam z usług firmy informatycznej, z którą współpracuję na stałe.

Pamiętasz jak to było na początku, kiedy zaczynałaś swoją przygodę ze sklepem internetowym? Jaką najważniejszą myślą mogłabyś się podzielić z innymi mamami?

Tak, pamiętam, byłam niesamowicie podekscytowana, ale też i pełna obaw. Na początku nie wiedziałam jak to sobie wszystko rozplanować, od czego zacząć. Najtrudniej jest na początku, później jest znacznie łatwiej. Najważniejsze to mieć plan i wytrwale go realizować. Jeśli mamy już dość, wydaje nam się, że coś idzie nie tak, zostawmy to na dzień, prześpijmy się i obudźmy się z nowymi siłami ;-)!

Dziękujemy za rozmowę i życzmy powodzenia!

A JUŻ WE WTOREK 26 LISTOPADA ZAPRASZAMY DO KONKURSU, W KTÓRYM NAGRODĄ JEST KUPON NA ZAKUPY OD WŁAŚCICIELKI SKLEPU MODA MINI! SZCZEGÓŁY NA NASZYM PROFILU NA FB

Bohaterką wywiadu jest Wioleta Goławska, właścicielka sklepu www.modamini.pl

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *