Namioty Tipi – I Twoje dziecko może zostać aPACZem ;)

tipi

Źródło: www.etsy.com

Jedną z najlepszych zabaw dzieciństwa, jaką wspominam z sentymentalną łezką w oku, jest ta w… namiot. Trzydzieści lat temu wystarczył stół, krzesła i wszystkie koce, jakie tylko znalazły się w domu. Doskonale pamiętam i wymyślone wyjazdy wakacyjne, i zabawy w obóz harcerski, a nawet pustynne wyprawy. Niezmiennie, po tego typu zabawy sięgają kolejne pokolenia. Moja znajoma antropolożka, (prywatnie zaś dwukrotna mama) wyznała mi kiedyś, że dla wielu naukowców stanowi to dowód potwierdzający istnienie pamięci genetycznej. Hmm… Stanowi, nie stanowi – frajda zawsze jest przednia!

Dziś oferty namiotowej do zabawy nie brakuje, ale (nie czarujmy się) nie każdy namiot wygląda tak, jak tipi spod egidy, a właściwie spod marki Pacz

Tipi zaskakują niespotykanym wyglądem i starannością wykonania. Stylowe, estetyczne, do wyboru, do koloru i wzoru. Pokoje naszych maluchów mogą równie dobrze zamienić się w pałac księżniczki, jak i w indiański wigwam, czy statek piratów – pasiasty wariant zaklepała sobie właśnie moja piracka córka ;) Co tu dużo kryć? Te namioty są po prostu wyjątkowo urokliwe ;)

namioty tipi

Źródło: Pacz

Już na pierwszy rzut oka widać ich solidne wykonanie. Są duże, stabilne i bezpieczne, czego nie można niestety powiedzieć o tych powszechnie dostępnych w wielu marketach, czy w sklepach internetowych. W skład każdego zestawu wchodzi solidna tkanina, kije i pokrowiec. Tipi nie przewróci się podczas szaleństw stada maluchów. Nie dość, że każdy kij ma zaokrąglony koniec, to jest jeszcze ukryty w tunelu z materiału.

A i miejsca do zabawy nie zabraknie. W tipi bez problemu zmieści się nawet rosły tata – i to „na stojaka”, a przeciętny rozmiarem przedszkolak może sobie w środku uciąć drzemkę. Nic tylko wyposażyć się w bagaż planów, spory zapas wyobraźni i wyruszyć ku, jak zawsze, niezwykłej przygodzie!

Autor: Barbara Wolek-Kocur, Mamafia.pl

namioty dla dzieci

Źródło: Pacz

tipi dla dzieci

Źródło: Pacz

namiot tipi w paski

Źródło: Pacz

 

Wszystko to znajdziecie w ModaMini. A może macie swój własny wymarzony Tipi? Jeśli TAK, to również da się zrobić;)

www.modamini.pl

2 thoughts on “Namioty Tipi – I Twoje dziecko może zostać aPACZem ;)

  1. Aleksandra pisze:

    Fantastyczna zabawka! każde dziecko lubi kryjówki, a te są szczególnie urocze! Już widzę radość mojej Julki, gdyby miała takie własne tipi! :)

  2. Dagmara pisze:

    Rewelacyjny pomysł!!! My do tej pory mieliśmy kartonowy, malowany domek jako kryjówkę ale takie cudo … nie dość że byłoby spełnieniem marzeń maluchów, to i mama byłaby zadowolona, mając tak cudną ozdobę w pokoju dziecięcym. Bardzo estetyczna i urocza kryjówka.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *