Zabezpieczenia dla dzieci – Zabezpiecz się, a nie daj się!

Rodzisz dziecko… malutkie to takie, bezbronne, delikatne i… ani się obejrzysz, jak zacznie wędrować, wspinać się, otwierać, szperać, grzebać, rozgrzebywać i Bóg wie co jeszcze! Czas raczkowania to ostatni dzwon by pomyśleć o zabezpieczeniu domu przed małym szkodnikiem.

Wraz z rozwojem dziecka wzrasta nasza wyobraźnia, której maluch rzecz jasna nie posiada, dzięki czemu bywa wyjątkowo kreatywny w swoich przedsięwzięciach ;) Bo kto by wpadł na pomysł, że do stojącej na komodzie wieży można się dostać metodą wspinaczkową po pootwieranych kolejno szufladach? Albo odnaleźć mnóstwo frajdy we wrzucaniu do muszli wszystkiego co znajduje się w zasięgu ręki w łazience? Oj prawda to, dzieci potrafią zaskoczyć, dlatego to do nas należy zawczasu pomyśleć o sposobie zabezpieczenia domu.

Na pierwszy rzut powinniśmy wziąć wszystkie miejsca w naszym domu, do których dziecko nie powinno mieć dostępu, takie jak na przykład schody, czy kuchnia. Doskonałym rozwiązaniem okazują się tu specjalne bramki, które montujemy u wejścia do danego pomieszczenia. Mechanizmy zabezpieczające sprawią, że maluch nie będzie w stanie przedostać się tam, gdzie nie powinien. Nam zaś otwarcie i zamknięcie bramki nie sprawi żadnej trudności. Na rynku można znaleźć sporo podobnych zabezpieczeń. Warto jednak zwrócić uwagę na solidność ich wykonania, estetykę i co najważniejsze, na bezpieczeństwo.

Bramka Ochronna - Baby Dan

Bramka Ochronna – Baby Dan

Zabezpieczenia dla dzieci

Bramka ochronna – Baby Dan

Do niezbędnika młodego rodzica należy niewątpliwie szereg drobnych zupełnie, ale za to niezwykle cennych, rozwiązań, które zabezpieczą przed małymi rączkami sprzęt AGD, szuflady, szafki itp. Koniecznie powinniśmy się zaopatrzyć w osłony narożników (szczególnie na etapie nauki chodzenia malucha), zaślepki kontaktów elektrycznych, czy osłony płyty kuchennej. Dopiero brykający po domu maluch pozwoli nam dostrzec jak wiele niebezpieczeństw może czyhać w domu i jak pasjonującym zajęciem może być próba podłączenia wszystkiego do prądu (długopisów, patyczków do uszu, kredek itp.). Pamiętajmy także o zabezpieczeniu szafek – szczególnie tych, w których znajduje się tak zwana chemia, czy produkty spożywcze. Dzieciaki uwielbiają wysypywać, wylewać zawartości wszelkich butelek i słoików, a następnie podejmować próbę degustacji, rzecz jasna!

Drzwi i okna także nie mogą ujść naszej uwadze. Pozostawienie uchylonego tylko okna może nieść za sobą naprawdę poważne konsekwencje. Nawet jeśli nasz brzdąc dotychczas nie przejawiał chęci wspinania się na parapet, to zapewne przyjdzie czas, kiedy zechce to uczynić.

Zabezpieczenia dla dzieci Baby Dan

Baby Dan – blokada okna

blokada drzwi zabezpieczenia przed dziećmi

Baby Dan – Dwustronna blokada drzwi

osłony narożników zabezpieczeniem dla dzieci

Baby Dan – Osłony narożników

 

 blokada szuflad i szafek

Baby Dan – Magnetyczna blokada szuflad i szafek

Zaślepki gniazd elektrycznych

Baby Dan – Zaślepki gniazd elektrycznych

 

 barierka ochronna do łóżka

Baby Dan – Drewniana barierka ochronna łóżka

 

Dzieci są nieprzewidywalne – pamiętajmy o tym. Ich pomysłowość niech będzie dla nas źródłem radości, a nie trosk! Tego się trzymajmy!

Autor: Barbara Wolek-Kocur, Mamafia.pl

W ofercie ModaMini wszelkie zabezpieczenia dla dzieci znajdziecie na ModaMini – Bezpieczeństwo

One thought on “Zabezpieczenia dla dzieci – Zabezpiecz się, a nie daj się!

  1. Piękny Dom pisze:

    Niektóre z tych zabezpieczeń mają ciekawy design! Świetne rozwiązanie, ostatecznie nie jest możliwe stałe pilnowanie ciekawskich dzieciaczków.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *